|  | 

Pg Izbicko

Nawóz organiczny

Nawóz organiczny
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

nawoz-organiczny-6Nawozy organiczne mogą być grupowane w zależności od źródła ich surowców. Istnieje nawóz organiczny na bazie roślin, ale także pochodzenia zwierzęcego.
Nawóz organiczny na bazie roślin jest zazwyczaj bogaty w azot i potas,
na przykład mączka z lucerny-nawóz ten jest także dostępny w granulki. Ma umiarkowaną ilość azotu (2 do 3 procent) i zawiera kilka pierwiastków śladowych.
Innym, równie dobrym jest gluten kukurydziany.
Ten produkt uboczny przemysłu przetwórstwa kukurydzy zawiera 10 procent azotu. Posiada również unikalną zdolność do hamowania kiełkowania nasion.
Przykład doskonałego nawozu organicznego to także ekstrakty z alg wodorostów, które są dobrym źródłem składników mineralnych. Nawóz organiczny tego typu zwiększa działanie drobnoustrojów w glebie. Płynnymi wersjami tego nawozu można opryskiwać rośliny bezpośrednio.
Nawóz organiczny pochodzenia zwierzęcego.
Kompozycja składników odżywczych pochodzących z odchodów zwierzęcych zmienia się zależnie od zwierzęcia, i sposobu składowania obornika.
Obornik ptaków morskich, kur i nietoperzy jest bogaty w składniki odżywcze, zwłaszcza azot.

Starsze artykuły o edukacji:

nawoz-organiczny

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Szkoła Izbicko

    Szkoła Izbicko

    Lekcja matematyki Wielu uczniów nie przepada za matematyką. Ta szkoła nie jest wyjątkiem. Tutaj również słyszy się marudzenie na kolejne dawki wiedzy z tego zakresu. Młode osoby wolałyby wrócić na historię i posłuchać swojego nauczyciela, który zawsze roztaczał wokół nich cudowną aurę. Jednak teraz muszą znieść czterdzieści minut słuchania o liczbach. Co za grosz ich

  • Full wypas Izbicko

    Full wypas Izbicko

    Idealna spokojna miejscowość Szukasz idealnego miejsca na budowę wymarzonego domu? Marzysz o małym domku w zacisznym, spokojnym miejscu, najlepiej w wiejskim otoczeniu? Twoja praca pozwala ci na dużą swobodę w wyborze miejsca pracy bo jesteś freelancerem? Może warto pomyśleć o kupnie działki i budowie domu gdzieś w województwie opolskim. To idealne miejsce dla ludzi, którzy