|  | 

Gmina Izbicko

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

W obecnych czasach coraz częściej możemy przeczytać lub usłyszeć o inteligencji emocjonalnej. Wiele osób zaczyna, więc zastanawiać się, czym tak naprawdę jest inteligencja emocjonalna?

Otóż składa się na nią cały szereg umiejętności, które sprawiają, że dana osoba dobrze funkcjonuje w swoim środowisku, odnosi sukcesy osobiste i zawodowe. Okazuje się, że nie wystarczy posiadać rozległą wiedzę teoretyczną, aby odnosić sukcesy. Najlepiej radzą sobie te osoby, które odznaczają się odpowiednim poziomem samooceny, są otwarte na nowe kontakty, mają motywację i samodyscyplinę, które pomagają im nabywać coraz to nowe umiejętności.

O powodzeniu życiowym w dużej mierze decyduje umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie i tutaj właśnie przydają się takie cechy jak empatia i tolerancja. Każdy, kto chce rozwijać swoją inteligencję emocjonalną musi pracować nad sobą, w tym przede wszystkim nad rozwojem osobistym. Ważną jego składową jest odpowiednia organizacja czasu, umiejętność odróżniania rzeczy ważnych od mniej istotnych, co w dużej mierze decyduje o powodzeniu w życiu zawodowym.

Poziom takiej inteligencji można zmierzyć przy pomocy różnych testów na inteligencję emocjonalną. Czytając ich interpretacje można bardzo szybko zorientować się, które obszary wymagają poprawy.

inteligencja-emocjonalna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Pierończyk Izbicko

    Pierończyk Izbicko

    Lekcja historii Każdy z nas miał swoje ulubione zajęcia za czasów szkolnych. Dla niektórych była to właśnie historia. Pamiętamy ten świat, który roztaczał przed nami nasz historyk. Niemal widzieliśmy rycerzy kroczących między ławkami i zmierzających na bitwę. Widzieliśmy te damy tańczące na królewskich ucztach w towarzystwie swoich ukochanych mężczyzn. Ta szkoła to było jedno z

  • Full wypas Izbicko

    Full wypas Izbicko

    Idealna spokojna miejscowość Szukasz idealnego miejsca na budowę wymarzonego domu? Marzysz o małym domku w zacisznym, spokojnym miejscu, najlepiej w wiejskim otoczeniu? Twoja praca pozwala ci na dużą swobodę w wyborze miejsca pracy bo jesteś freelancerem? Może warto pomyśleć o kupnie działki i budowie domu gdzieś w województwie opolskim. To idealne miejsce dla ludzi, którzy