|  | 

Zsgi

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

W obecnych czasach coraz częściej możemy przeczytać lub usłyszeć o inteligencji emocjonalnej. Wiele osób zaczyna, więc zastanawiać się, czym tak naprawdę jest inteligencja emocjonalna?

Otóż składa się na nią cały szereg umiejętności, które sprawiają, że dana osoba dobrze funkcjonuje w swoim środowisku, odnosi sukcesy osobiste i zawodowe. Okazuje się, że nie wystarczy posiadać rozległą wiedzę teoretyczną, aby odnosić sukcesy. Najlepiej radzą sobie te osoby, które odznaczają się odpowiednim poziomem samooceny, są otwarte na nowe kontakty, mają motywację i samodyscyplinę, które pomagają im nabywać coraz to nowe umiejętności.

O powodzeniu życiowym w dużej mierze decyduje umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie i tutaj właśnie przydają się takie cechy jak empatia i tolerancja. Każdy, kto chce rozwijać swoją inteligencję emocjonalną musi pracować nad sobą, w tym przede wszystkim nad rozwojem osobistym. Ważną jego składową jest odpowiednia organizacja czasu, umiejętność odróżniania rzeczy ważnych od mniej istotnych, co w dużej mierze decyduje o powodzeniu w życiu zawodowym.

Poziom takiej inteligencji można zmierzyć przy pomocy różnych testów na inteligencję emocjonalną. Czytając ich interpretacje można bardzo szybko zorientować się, które obszary wymagają poprawy.

inteligencja-emocjonalna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Zespół Szkół Gminy Izbicko

    Zespół Szkół Gminy Izbicko

    Rekrutacja do szkoły Dyrektor ZSGI ogłasza rekrutację do szkół podstawowych Gminy Izbicko Proszę zapoznać się z zarządzeniem, ogłoszeniem i terminami oraz wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć do szkoły (uwaga w jednym pliku są karty dla trzech szkół, trzeba wybrać właściwą i wypełnić komputerowo lub czytelnym, np.drukowanym pismem). Zarządzenie Ogłoszenie o rekrutacji Terminy postępowania rekrutacyjnego Karta

  • Psychologia społeczna – plotka w tłumie

    Psychologia społeczna – plotka w tłumie

    Rzesza pracowników, rozżalonych z nadchodzących planów zmniejszenia etatów w spółce wyraża swój obawy. W pewnym momencie, ktoś ogłasza pogłoskę, że na bruk pójdą wszyscy manifestujący. Oprócz tego, pozostała część załogi ucierpi przez ich zachowanie. Zbiegiem okoliczności w niewielkiej odległości od manifestujących podjeżdża samochód z szefem firmy. Tłumowi puszczają nerwy i zaczynają biegnąć w stronę prezesa.